Salaris recruiter in het kort
| Bron | Laag | Gemiddeld / mediaan | Hoog | Wat er gemeten is |
|---|---|---|---|---|
| Werkzoeken.nl | € 2.745 | € 3.225 | € 3.710 | 10.309 salarissen uit vacatures, 40 uur per week |
| Nationale Vacaturebank | € 3.153 | € 3.601 | € 4.049 | Bruto per maand |
| Indeed | € 2.498 | € 3.607 | € 5.760 | 11.000 salarissen uit vacatures op Indeed, afgelopen 36 maanden |
| Nationale Beroepengids | € 2.800 | € 3.800 | € 4.800 | Vast salaris bij 40 uur, bijgewerkt november 2024 |
| Intermediair (recruiter IT) | € 3.480 | € 4.328 | € 5.176 | Bruto per maand, 2026 |
Alle bedragen zijn bruto per maand, zonder vakantiegeld, bonus of provisie.
Salaris per ervaringsniveau
De bronnen gebruiken verschillende indelingen:
| Niveau | Werkzoeken.nl (gemiddeld) | Indeed (gemiddeld) | Nationale Beroepengids (band) |
|---|---|---|---|
| Starter / junior | € 2.985 | € 3.037 | € 2.800 – € 3.200 (0 tot 2 jaar) |
| Ervaren / medior | € 3.095 | € 4.151 | € 3.200 – € 4.400 (3 tot 5 jaar) |
| Expert / senior | € 3.290 | – | € 4.400 – € 4.800 (meer dan 5 jaar) |
Werkzoeken.nl ziet in vacatures weinig verschil tussen starters en experts. Indeed en de Nationale Beroepengids laten een grotere stap zien. Een recruitment manager verdient volgens Werkzoeken.nl gemiddeld € 4.020 per maand.
Voor tech-recruiters noemt recruitmentbureau Extended.nl (bruto per maand, exclusief bonus of commissie):
| Niveau | Ervaring | Bruto per maand |
|---|---|---|
| Junior | 0 tot 2 jaar | € 2.600 – € 3.400 |
| Medior | 2 tot 5 jaar | € 3.400 – € 5.000 |
| Senior | 5 jaar of meer | € 5.000 – € 7.000+ |
Extended.nl werft zelf tech-recruiters. Dat is een commerciële bron; de bandbreedtes zijn niet onderbouwd met data.
Wat bepaalt het salaris?
Bureau of in-house
Volgens de Nationale Beroepengids kunnen recruiters bij een bureau naast hun vaste salaris een variabel deel verdienen. Een corporate recruiter of headhunter kan volgens die bron boven de € 4.800 per maand uitkomen. Extended.nl noemt voor een junior bij een bureau een vast salaris van soms € 2.500 tot € 3.200, met provisie per plaatsing. In-house tech-recruiters krijgen volgens die bron een hoger vast salaris, zo'n € 3.800 tot € 5.500 voor een medior.
Regio
Volgens Werkzoeken.nl liggen Utrecht (€ 3.180 per maand), Den Haag (€ 3.155) en Amsterdam (€ 3.120) bovenaan. Indeed meet hogere stadsgemiddelden: Den Haag € 3.522, Utrecht € 3.490 en Zwolle € 3.370. Indeed toont voor Apeldoorn een opvallend hoog gemiddelde van € 4.793 op basis van 2.800 salarissen, zonder uit te leggen waardoor. Extended.nl noemt voor tech-recruiters in de Randstad en Eindhoven 10 tot 20% meer dan daarbuiten.
Opleiding
Universiteit € 3.795, hbo € 3.350, mbo € 2.865 en vmbo € 2.510 per maand gemiddeld (Werkzoeken.nl).
Vast, detachering of freelance
Werkzoeken.nl ziet per dienstverband deze verschillen: vast € 3.105, tijdelijk € 3.450, freelance € 3.635 en detachering € 4.720 per maand gemiddeld.
Als zzp'er
Volgens het Knab Zzp Uurtarievenboekje 2026 rekent een zelfstandige recruiter gemiddeld € 88 per uur exclusief btw (starters € 85, ervaren € 89). Gemiddeld declareren ze 30 uur per week en kwamen ze in 2025 uit op € 113.667 omzet en € 77.295 winst. Van alle 80 onderzochte beroepen verlaagden recruiters het vaakst hun tarief: 10% deed dat.
Cao of geen cao
Bij werkgevers met een cao bepaalt de salarisschaal de bandbreedte. Kijk in de vacature welke schaal geldt.
Wat betekent dit per jaar?
Vermenigvuldig je maandsalaris met 12 en tel daar 8% vakantiegeld bij op. Bij € 3.500 bruto per maand kom je zo op € 45.360 per jaar. De Nationale Beroepengids rekent bij € 3.800 met € 49.248 per jaar.
Salaris en arbeidsvoorwaarden vergelijken op Actiever
Op Actiever staat bij elke vacature een salaris, zodat je aanbiedingen kunt vergelijken voordat je solliciteert.
Bekijk vacatures in Human Resources & Recruitment
Voor werkgevers: wil je een recruiter aannemen? Gebruik de bandbreedtes hierboven als vertrekpunt en plaats je vacature met salaris.
Veelgestelde vragen
Hoeveel verdient een startende recruiter?
Werkzoeken.nl meet voor starters gemiddeld € 2.985 en Indeed voor junior recruiters € 3.037 bruto per maand. De Nationale Beroepengids noemt € 2.800 tot € 3.200 voor 0 tot 2 jaar ervaring.
Hoeveel verdient een IT-recruiter?
Volgens Intermediair gemiddeld € 4.328 bruto per maand, met een spreiding van € 3.480 tot € 5.176.
Verdient een recruiter bij een bureau meer?
Het vaste salaris is volgens Extended.nl bij een bureau vaak lager, maar daar komt provisie per plaatsing bij. Hoeveel dat oplevert, verschilt per bureau; geen van de bronnen geeft er betrouwbare gemiddelden voor.
Wat is het uurtarief van een zzp-recruiter?
Gemiddeld € 88 per uur exclusief btw, volgens het Knab Zzp Uurtarievenboekje 2026.
Bronnen
- Werkzoeken.nl, Salaris recruiter (bijgewerkt 15 oktober 2026): https://www.werkzoeken.nl/salaris/recruiter/
- Nationale Vacaturebank, Salaris recruiter (bijgewerkt 15 oktober 2026): https://www.nationalevacaturebank.nl/salaris/recruiter
- Indeed, Salaris van een recruiter in Nederland (bijgewerkt 12 oktober 2026): https://nl.indeed.com/career/recruiter/salaries
- Nationale Beroepengids, Salaris Recruiter (bijgewerkt 26 november 2024): https://www.nationaleberoepengids.nl/salaris/recruiter
- Intermediair, Salaris recruiter it (bijgewerkt 15 oktober 2026): https://www.intermediair.nl/salaris/recruiter-it
- Extended.nl (recruitmentbureau), Salaris tech-recruiter Nederland 2026: https://www.extended.nl/salaris-tech-recruiter-nederland/
- Knab, Zzp Uurtarievenboekje 2026 (gegevens van meer dan 20.000 zzp'ers): https://www.knab.nl/financiele-tools/zzp-uurtarief-berekenen