Salaris werkvoorbereider in het kort
| Bron | Laag | Gemiddeld / mediaan | Hoog | Wat er gemeten is |
|---|---|---|---|---|
| Werkzoeken.nl (elektrotechniek) | € 3.155 | € 3.710 | € 4.270 | 10.303 salarissen uit vacatures, 40 uur per week |
| Werkzoeken.nl (installatietechniek) | – | € 3.775 | – | Gemiddelde uit vacatures, 40 uur per week |
| Nationale Beroepengids | € 2.600 | € 3.150 | € 3.700 | Vast salaris bij 40 uur, junior tot senior, bijgewerkt november 2022 |
Alle bedragen zijn bruto per maand, zonder vakantiegeld, dertiende maand of bonus.
Waarom de bronnen verschillen
Werkzoeken.nl meet actuele vacatures voor werkvoorbereiders in de elektro- en installatietechniek. De cijfers van de Nationale Beroepengids zijn van november 2022 en gaan over werkvoorbereiders in het algemeen. Dat verklaart waarschijnlijk een deel van het verschil.
Salaris per ervaringsniveau
Werkzoeken.nl meet in vacatures voor een werkvoorbereider elektrotechniek:
| Niveau | Gemiddeld bruto per maand |
|---|---|
| Starter (minder dan 2 jaar) | € 3.660 |
| Ervaren (3 tot 5 jaar) | € 3.740 |
| Expert (meer dan 5 jaar) | € 3.780 |
De Nationale Beroepengids noemt deze bandbreedtes (40 uur per week, bijgewerkt november 2022):
| Niveau | Ervaring | Bruto per maand |
|---|---|---|
| Junior | 0 tot 2 jaar | € 2.600 – € 2.820 |
| Medior | 3 tot 5 jaar | € 2.820 – € 3.480 |
| Senior | meer dan 5 jaar | € 3.480 – € 3.700 |
Wat bepaalt het salaris?
Vakgebied
In de elektro- en installatietechniek liggen de salarissen in vacatures tussen € 3.710 en € 3.775 per maand (Werkzoeken.nl). Een projectleider elektrotechniek, een logische volgende stap, verdient daar gemiddeld € 4.705.
Regio
Volgens Werkzoeken.nl liggen de hoogste stadsgemiddelden in Utrecht (€ 3.865), Rotterdam (€ 3.805) en Eindhoven (€ 3.790). Per provincie staat Flevoland bovenaan (€ 3.875) en Limburg onderaan (€ 3.580).
Opleiding
Hbo € 3.870 en mbo € 3.675 per maand gemiddeld (Werkzoeken.nl).
Dienstverband
Werkzoeken.nl meet voor freelancers gemiddeld € 3.875 per maand, tegenover € 3.715 in vaste loondienst. Andere dienstverbanden: tijdelijk € 3.890, detachering € 3.675.
Cao
Werk je bij een installatiebedrijf, dan valt je functie meestal onder de cao Technisch Installatiebedrijf. Daarin bepalen je functiegroep en functiejaren het minimumsalaris. Kijk in de vacature welke groep geldt.
Wat betekent dit per jaar?
Vermenigvuldig je maandsalaris met 12 en tel daar 8% vakantiegeld bij op. Bij € 3.710 bruto per maand kom je zo op € 48.082 per jaar.
Salaris en arbeidsvoorwaarden vergelijken op Actiever
Op Actiever staat bij elke vacature een salaris, zodat je aanbiedingen kunt vergelijken voordat je solliciteert.
Bekijk vacatures in Bouw, Techniek & Installatie
Voor werkgevers: wil je een werkvoorbereider aannemen? Gebruik de bandbreedtes hierboven als vertrekpunt en plaats je vacature met salaris.
Veelgestelde vragen
Hoeveel verdient een werkvoorbereider per jaar?
Bij het gemiddelde van Werkzoeken.nl voor een werkvoorbereider elektrotechniek (€ 3.710 per maand) is dat met 8% vakantiegeld € 48.082 per jaar.
Hoeveel verdient een startende werkvoorbereider?
Werkzoeken.nl meet voor een startende werkvoorbereider elektrotechniek gemiddeld € 3.660 bruto per maand.
Wat verdient een projectleider elektrotechniek?
Werkzoeken.nl meet voor een projectleider elektrotechniek gemiddeld € 4.705 bruto per maand.
Bronnen
- Werkzoeken.nl, Salaris Werkvoorbereider Elektrotechniek (bijgewerkt 18 oktober 2026): https://www.werkzoeken.nl/salaris/werkvoorbereider-elektrotechniek/
- Nationale Beroepengids, Salaris Werkvoorbereider (bijgewerkt 22 november 2022): https://www.nationaleberoepengids.nl/salaris/werkvoorbereider
- FNV, Cao Technisch Installatiebedrijf 2026-2028, artikel 33a salaristabel per maand vanaf 1 maart 2026: https://www.fnv.nl/getmedia/eee67fd3-e806-40f4-9c45-e3e75488dce4/525-metaal-en-techniek-technisch-installatiebedrijf-cao-01-02-2026-tm-31-01-2028-v30042026.pdf