Salaris IT-manager in het kort
| Bron | Laag | Gemiddeld / mediaan | Hoog | Wat er gemeten is |
|---|---|---|---|---|
| Nationale Vacaturebank | € 4.945 | € 5.743 | € 6.541 | Bruto per maand, 2026 |
| Indeed | € 4.220 | € 5.854 | € 8.120 | 445 salarissen uit vacatures op Indeed, afgelopen 36 maanden |
| Robert Half | € 6.276 | € 7.287 | € 8.251 | Startsalarissen bij plaatsingen, 25e tot 75e percentiel, 2026 |
| De ICT Recruiter (IT manager / head of IT) | € 6.500 | € 7.750 | € 9.500+ | Recruitmentbanden vaste senior functies, 40 uur, september 2026 |
| Consultant.nl | € 5.000 | – | € 9.000 | Loondienst, fulltime, junior tot senior, bijgewerkt mei 2026 |
Alle bedragen zijn bruto per maand, zonder vakantiegeld, dertiende maand of bonus.
Waarom de bronnen verschillen
Nationale Vacaturebank en Indeed meten salarissen uit vacatures met de titel IT-manager. Robert Half baseert zich op salarissen van kandidaten die het bureau bij bedrijven heeft geplaatst. De ICT Recruiter geeft banden voor vaste senior IT-functies.
De ICT Recruiter wijst erop dat de titel niet vastligt. Een IT-manager kan eindverantwoordelijk zijn voor een complete IT-organisatie, maar ook vooral operationeel teamleider. De vacaturegemiddelden van rond de € 5.800 passen bij de onderkant van de banden van de recruiters; een IT-manager met een eigen budget en een groot team zit eerder bij de € 7.300 tot € 7.750 of hoger.
Salaris per ervaringsniveau
Robert Half gebruikt percentielen die het bureau aan ervaring koppelt:
| Percentiel | Bruto per maand | Profiel volgens Robert Half |
|---|---|---|
| 25e | € 6.276 | Weinig of geen ervaring in de functie |
| 50e | € 7.287 | Gemiddelde ervaring |
| 75e | € 8.251 | Bovengemiddeld veel ervaring, eventueel gespecialiseerd |
Consultant.nl noemt deze bandbreedtes:
| Niveau | Ervaring | Bruto per maand |
|---|---|---|
| Junior | 0 tot 2 jaar | € 5.000 – € 6.200 |
| Medior | 3 tot 5 jaar | € 6.200 – € 7.800 |
| Senior | 6 jaar en meer | € 7.400 – € 9.000 |
Wat bepaalt het salaris?
Mandaat en omvang
Volgens De ICT Recruiter bepalen het mandaat, de omvang van team, budget en leveranciers en de opgave (beheer, professionalisering of transformatie) waar je in de band uitkomt. Wie breed verantwoordelijk is voor operatie, team en roadmap zit volgens het bureau aan de bovenkant.
Verwante functies
Robert Half noemt voor een IT-coördinator een mediaan van € 5.151 en voor een IT-director € 9.625 per maand. Een IT-manager zit daar tussenin.
Werkgever
Volgens Indeed behoren NS (€ 135.200 per jaar), Shell (€ 133.000) en Royal IHC (€ 120.000) tot de best betalende werkgevers. Nationale Vacaturebank noemt onder meer Schiphol Group (€ 5.902 – € 8.115 per maand) en Zuyderland Medisch Centrum (€ 4.284 – € 6.144).
Regio
Indeed meet de hoogste maandsalarissen in Apeldoorn (€ 6.424), Eindhoven (€ 6.328) en Utrecht (€ 6.243).
Loondienst of interim
Consultant.nl noemt voor een freelance IT-manager € 100 tot € 180 per uur exclusief btw.
Cao of geen cao
Bij werkgevers met een cao bepaalt de salarisschaal de bandbreedte. Kijk in de vacature welke schaal geldt.
Wat betekent dit per jaar?
Vermenigvuldig je maandsalaris met 12 en tel daar 8% vakantiegeld bij op. Bij € 5.800 bruto per maand kom je zo op € 75.168 per jaar, bij € 7.287 op € 94.440.
Salaris en arbeidsvoorwaarden vergelijken op Actiever
Op Actiever staat bij elke vacature een salaris, zodat je aanbiedingen kunt vergelijken voordat je solliciteert.
Bekijk vacatures in IT & Software
Voor werkgevers: wil je een IT-manager aannemen? Gebruik de bandbreedtes hierboven als vertrekpunt en plaats je vacature met salaris.
Veelgestelde vragen
Hoeveel verdient een IT-manager per jaar?
Bij de vacaturegemiddelden van € 5.743 tot € 5.854 per maand is dat met 8% vakantiegeld € 74.429 tot € 75.868 per jaar. Bij de mediaan van Robert Half (€ 7.287) is dat € 94.440.
Waarom noemen recruiters hogere bedragen dan vacaturesites?
Vacaturesites meten alle vacatures met de titel IT-manager, ook functies die vooral operationeel teamleider zijn. Robert Half en De ICT Recruiter baseren zich op plaatsingen en vaste senior functies.
Hoeveel verdient een startende IT-manager?
Robert Half noemt voor een kandidaat met weinig of geen ervaring in de functie € 6.276 per maand. Consultant.nl noemt € 5.000 tot € 6.200 voor 0 tot 2 jaar ervaring.
Waar verdient een IT-manager het meest?
Volgens Indeed in Apeldoorn, Eindhoven en Utrecht, met € 6.243 tot € 6.424 per maand.
Bronnen
- Nationale Vacaturebank, Salaris it manager (bijgewerkt 15 oktober 2026): https://www.nationalevacaturebank.nl/salaris/it-manager
- Indeed, Salaris van een IT manager in Nederland (bijgewerkt 11 oktober 2026): https://nl.indeed.com/career/it-manager/salaries
- Robert Half, Salaris als IT Manager (2026): https://www.roberthalf.com/nl/nl/baan-details/it-manager
- De ICT Recruiter, IT Salarisgids 2026 (september 2026): https://ict-recruiter.nl/kennisbank/it-salarisgids-2026
- Consultant.nl, IT Manager salaris, tarief & loon in 2026 (bijgewerkt 28 mei 2026): https://www.consultant.nl/salarissen/it-manager-salaris-tarief