Logistiek en transport

Hoeveel verdient een vrachtwagenchauffeur in 2026?

Een vrachtwagenchauffeur verdient in Nederland gemiddeld € 2.955 tot € 2.970 bruto per maand, afhankelijk van de bron. Werkzoeken.nl meet in vacatures een spreiding van € 2.515 tot € 3.400. Bij vervoerders bepaalt de cao Beroepsgoederenvervoer het minimumloon per schaal.

Salaris vrachtwagenchauffeur in het kort

BronLaagGemiddeld / mediaanHoogWat er gemeten is
Werkzoeken.nl€ 2.515€ 2.955€ 3.40010.321 salarissen uit vacatures, 40 uur per week
Nationale Beroepengids€ 2.389€ 2.970€ 3.550Vast salaris bij 40 uur, junior tot senior, bijgewerkt november 2024
Cao Beroepsgoederenvervoer, schaal C tot E€ 2.717,80–€ 3.840,02Functieloon per maand vanaf 1 januari 2026, eerste tot laatste trede

Alle bedragen zijn bruto per maand, zonder vakantiegeld, overuren, toeslagen of onkostenvergoeding.

Salaris per ervaringsniveau

Werkzoeken.nl meet in vacatures:

NiveauGemiddeld bruto per maand
Starter (minder dan 2 jaar)€ 3.030
Ervaren (3 tot 5 jaar)€ 3.050
Expert (meer dan 5 jaar)€ 3.105

De Nationale Beroepengids noemt deze bandbreedtes (40 uur per week):

NiveauErvaringBruto per maand
Junior0 tot 2 jaar€ 2.389 – € 2.621
Medior3 tot 5 jaar€ 2.621 – € 3.318
Seniormeer dan 5 jaar€ 3.318 – € 3.550

De cao Beroepsgoederenvervoer kent functieloonschalen. Uitsnede van de bedragen per maand per 1 januari 2026, na een verhoging van 4%:

SchaalBeginEind
C€ 2.717,80 (C1)€ 3.306,57 (C6)
D€ 2.893,55 (D1)€ 3.520,40 (D6)
E€ 3.034,77 (E1)€ 3.840,02 (E7)

In welke schaal en trede je valt, hangt af van de indeling van je functie in de cao.

Wat bepaalt het salaris?

Cao Beroepsgoederenvervoer

Werk je bij een transportbedrijf, dan geldt meestal de cao Beroepsgoederenvervoer over de weg. De cao legt per schaal en trede het minimale functieloon vast. Overuren, toeslagen en onkostenvergoedingen komen daar nog bij.

Rijbewijs en wagen

Werkzoeken.nl meet voor een chauffeur met rijbewijs CE gemiddeld € 3.230 per maand en voor een bakwagenchauffeur € 2.715.

Regio

Volgens Werkzoeken.nl liggen de hoogste stadsgemiddelden in Utrecht (€ 3.005), Den Haag (€ 2.990) en Amsterdam (€ 2.955). Per provincie staat Groningen bovenaan (€ 3.120) en Flevoland onderaan (€ 2.845).

Dienstverband

Werkzoeken.nl meet voor freelancers gemiddeld € 3.610 per maand, tegenover € 2.950 in vaste loondienst. Andere dienstverbanden: tijdelijk € 3.030, detachering € 2.760.

Wat betekent dit per jaar?

Vermenigvuldig je maandsalaris met 12 en tel daar 8% vakantiegeld bij op. Bij € 2.955 bruto per maand kom je zo op € 38.297 per jaar. Overuren, toeslagen en onkostenvergoedingen zitten daar niet in.

Salaris en arbeidsvoorwaarden vergelijken op Actiever

Op Actiever staat bij elke vacature een salaris, zodat je aanbiedingen kunt vergelijken voordat je solliciteert.

Bekijk vacatures in Logistiek, Transport & Supply Chain

Voor werkgevers: wil je een vrachtwagenchauffeur aannemen? Gebruik de bandbreedtes hierboven als vertrekpunt en plaats je vacature met salaris.

Veelgestelde vragen

Hoeveel verdient een vrachtwagenchauffeur per jaar?

Bij het gemiddelde van Werkzoeken.nl (€ 2.955 per maand) is dat met 8% vakantiegeld € 38.297 per jaar, zonder overuren en toeslagen.

Hoeveel verdient een chauffeur met rijbewijs CE?

Werkzoeken.nl meet voor een vrachtwagenchauffeur CE gemiddeld € 3.230 bruto per maand.

Wat is het cao-loon van een vrachtwagenchauffeur in 2026?

Dat hangt af van je schaal en trede in de cao Beroepsgoederenvervoer. Per 1 januari 2026 loopt schaal C van € 2.717,80 tot € 3.306,57 en schaal E van € 3.034,77 tot € 3.840,02 per maand.

Bronnen

Verder lezen